2021/2022

Uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach związanych z projektem "Czyste powietrze". Wysłuchali opowiadania pt."Pan Domek był chory, bo mieszkał w Smogowie". Następnie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, której celem była odpowiedź na pytanie "Czy powietrze możne się ubrudzić?". Porównywali również życie roślin, zwierząt i ludzi w środowisku z czystym i zanieczyszczonym powietrzem. Na koniec swoje przemyślenia przedstawili w kolorowankach i pracach plastycznych.

Uczniowie klasy II i III aktywnie włączyli się w obchody "Dnia Czystego Powietrza". Obejrzeli film "Zanieczyszczone powietrze" i wysłuchali historyjki "Klopoty chorego Kominka". W ten sposób poszerzyli swoją wiedzę na temat ogromnego problemu jakim jest zanieczyszczenie powietrza przez człowieka. Wykonali również gazetkę pod hasłem"Żyjmy bez smogu", która przedstawia styl życia zgodny z naturą i ekologią. Dzieci wykonały również różne doświadczenia obrazujące obecność powietrza wokół nas. Zajęcia uświadomiły im, że musimy zacząć od siebie i swojego otoczenia - "Nie czekaj, działaj". To hasło do kolejnych, aktywnych przedsięwzięć.

Dzieci z oddziału przedszkolnego również włączyły się w  realizację programu  ekologicznego. Z uwagą wysłuchały opowiadania pt."Pan Domek był chory, bo mieszkał w smogowie" i wykonały ilustarcję do opowiadania. Przeprowadzono szereg rozmów na temat zanieczyszczeń powietrza, dbania o środowisko przez człowieka. Dzieci zapoznały się z gazetką przygotowaną na korytarzu szkolnym o czystym powietrzu.

EI

Klasa II i III